petak, 26. april 2024.

Alkaras na korak od odbrane titule u Umagu

Španski teniser Karlos Alkaras prvi je finalista turnira u Umagu. Alkaras je u prvom polufinalu savladao Italijana Đulija Zepijerija i tako došao do drugog uzastopnog finala i prilike da odbrani titulu koju je osvojio prošle godine. Rezultat je bio 2:1, po setovima 7:5 4:6

(8) Tennis TV on Twitter: „The moment @carlosalcaraz reached a tour-leading 6th final of 2022! 👏 #CroatiaOpenUmag https://t.co/6oRmZkvEKw“ / Twitter

Teška pobeda Alkarasa, ali na kraju zaslužena. Prvi set je bio više nego turbulentan. Alkaras je prvi stigao do brejka u trećem gemu da bi kasnije Zepijeri u osmom došao do izjednačenja. Svaki gem i kod jednog i kod drugog je bio dramatičan, a u takvim okolnostima bolje se snašao Alkaras koji je napravio brejk u 11. gemu i kasnije ga potvrdio za 1:0 u setovima.

Drugi set donosi nešto mirniju igru. Serveri su bili dosta sigurniji. Igralo se gem za gem sve do desetog gema kada Zepijeri neočekivano pravi brejki i izjednačuje na 1:1. Alkaras nije dao da ga to mnogo poremeti. Krenuo je svom snagom u treći set i rano napravio dva brejka. Ipak, ni tu nije bio kraj. Zepijeri nije imao nameru da se preda i uspeo je da vrati oba brejka. Drama je bila na vrhuncu, a na takve mečeve Zepijeri nije navikao. Alkaras je ponovo vršio veliki pritisak na protivnikov servis i to mu se isplatilo, jer je napravio još dva brejka i plasirao se u finale.

Za odbranu titule Alkaras će igrati protiv boljeg iz duela Siner/Agamenon.