ATP Dubai: Đoković rutinski do četvrtfinala Dubaija

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale turnira u Dubaiju, nakon što je savladao Nemca Filipa Kolšrajbera. Đoković je posle nešto više od sat vremena slavio rezultatom 2:0, po setovima 6:3 6:2.

Još jedna ubedljiva pobeda za Đokovića protiv Kolšrajbera. Srpski teniser je dominirao tokom većeg dela meča i potpuno zasluženo slavio. Prvi set je rešen brejkom u šestom gemu, koji je Đokoviću bio dovoljan za osvajanje prvog seta.

Na početku drugog seta Đoković je odmah došao do brejka i poveo sa 2:0. Tu nije bio kraj seriji srpskog tenisera, jer je uspeo da oduzme servis protivniku još jednom i povede sa velikih 4:0. Do kraja meča Kolšrajber je uspeo da osvoji samo jedan gem i koliko toliko ublaži poraz.

Đoković će za plasman u polufinale igrati protiv Karena Hačanova.