ATP Dubai: Džumhur nastavio da ređa poraze

Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur poražen je na startu turnira u Dubaiju. Danas je bolji bio mađarski teniser Marton Fucsovisc sa 2:0, po setovima 6:1 7:6 (7:5).

Ni danas ništa nije polazilo za rukom Džumhuru. U prvom setu njegov servis kao da nije postoja, a Fucsovics je veoma lako čak tri puta oduzeo servis protivniku.

U nastavku duela Džumhur je popravio igru, ali nedovoljno da bi stigao do preokreta. Stabilizovao je servis i na konto toga je uspeo da odvede drugi set u taj brejk. Ipak, u završnici seta hladna glava mađarskog tenisera je odlučila pobednika.

Džumhur nastavlja sa veoma lošim partijama ove sezone. Ovo mu je šesti poraz ove sezone, a četvrti u prvom kolu.

Marton Fucsovics će u narednoj rundi igrati protiv boljeg iz duela Raonić/Štruf.