ponedeljak, 29. april 2024.

ATP Monpelje: Krajinović preko Conge do četvrtfinala

Srpski teniser Filip Krajinovića plasirao se u četvrtfinale turnira u Monpeljeu. Krajinović je u osmini finala savladao domaćeg tenisera Žoa Vilfreda Congu rezultatom 2:0, po setovima 6:4 7:6 (7:2).

Gotovo perfektna partija Filipa Krajinovića koji je danas kontrolisao ceo meč. U prvom setu je bio neumoljiv na svoj servis, a koliko je Conga bio nemoćan na riternu govori i statistika koja kaže da je osvojio samo dva poena na protivnički servis. Krajinović je na startu meča napravio brejk i tu prednost bez problema sačuvao do kraja prvog seta.

Očekivano, procenti osvojenih poena na sopstveni servis je pao kod Krajinovića. Conga je počeo mnogo bolje da vraća i u dva navrata je imao brejk lopte. Ipak, na njegovu žalost nije ih iskoristio, ali ovoga puta uspeo je da odvede set u taj brejku.

U taj brejku Krajinović je strpljivo sačekao greške protivnika i rutinski priveo meč kraju.

Za plasman u polufinale Krajinović će igrati protiv boljeg iz duela Džumhur/Basilašvili.

Mekdonald – Ivašla 6:3 7:6 (7:2)
Bublik – Erber 6:3 6:7 (2:7) 6:2
Gaske – Umber 6:7 (3:7) 6:4 6:3
Manarino – Davidovič Fokina 6:2 6:4