petak, 26. april 2024.

Balkanski Betis pobedio, Barca kiksnula

Real Betis iz Sevilje na domaćem parketu porazila je Zaragozu 87-84 za koju je ipak nastupao Jelovac. Domaći su nošeni sjajnim hrvatskim centrom Lukom Zorićem koji imao 21 poen, te Vojdan Stojanovski makedonski šuter sa 18 poena (6-8 za 3pt). Treneru Žan Tabaku ovo je bio drugi trijumf u prvenstvu. U ekipi Zaragoze odličan je bio Martynas Gecevicius sa 31 poenom.

Barselona je kiksnula, ako se to tako može nazvati, s obzirom da su gostovali na vrućem terenu Baskije u Bilbaou koji ima 4-0 nakon današnje pobede. Domaćin je na samom startu napravio ogromnu razliku i čak vodio u jednom trenutku 22 poena u prvoj četvrtini. Na kraju je slavio 92-79, a nosio ih je kapiten Mumbru sa 25 poena, koliko je zabeležio i Scott Bamforth. Srpski igrač Dejan Todorović proveo je 15 minuta na parketu i zabeležio 5 pt. Na drugoj strani u ekipi Barce jedini raspoloženi su bili Rice (29 poena) i Doellman (15 poena). Tomić i Claver su brzo ušli u problem sa ličnim greškama i to je koštalo Barcelonu koja je pre ovog meča imala teško gostovanje u Rusiji.