Barselona ponovo na krovu Evrope!

Španski velikan – Barselona staro-novi je prvak Evrope, otkako su osvojili titulu u rukometnoj Ligi Šampiona!

Barselona je tako postala prvi klub koji je uspeo da odbrani trofej u aktuelnom formatu Lige Šampiona, te da po 11. put u svojoj istoriji bude na „krovu“ Evrope.

Španski klub je tek nakon boljeg izvođenja sedmeraca (5-3) uspeo da u velikom finalu savlada poljskog predstavnika, Vive Kjelce.

Nakon regularnih 60 minuta igre rezultat je bio poravnat na semaforu (28:28), a pobednika nije bilo ni posle dva produžetaka od po pet minuta (32:32), stoga je penal „rulet“ doneo konačnu odluku.

Desno krilo Barselone – Aleiš Gomez Abeljo bio je najekasniji igrač u finalu sa 13 datih golova, ali i u kompletnoj sezoni 2021/2022 (104 pogodaka).

Pivotmen iz redova Vive Kjelcea – Artsem Karalek dobio je priznanje za MVP završnog turnira.

U „borbi“ za treće mesto, takođe su odlučivali sedmerci, gde je Kil imao više koncentracije i smirenosti u odnosu na mađarski Vesprem (34:34. 3:1 nakon penala za nemački tim).