utorak, 23. april 2024.

Belinda Benčić u polufinalu Abu Dabija

Švajcarska teniserka Belinda Benčić plasirala se u polufinale WTA turnira u Abu Dabiju. Benčićeva je u okviru četvrtfinala savladala Amerikanku Šelbi Rodžers sa 2:0, po setovima 7:6 (7:5) 6:2.

Teška, ali na kraju zaslužena pobeda za Belindu Benčić. Kljuc meča je bio prvi set u kojem je Rodžers mozda bila bolja igračica, ali nije znala to da naplati. Benčićeva je bila u podređenom položaju no i u takvim okolnostima uspela je da isparira protivnici i prvi set odvede u taj brejk. U taj brejku Rodžers je imala dva puta prednost mini brejka i svaki put Benčićeva je uspela da se vrati i na kraju preokrene.

Uprkos izgubljenom prvom setu Rodžersova je pokušala da napadne u nastavku. Imala je brejk priliku na startu drugog seta , ipak ni to nije bilo dovoljno. Za sve propušteno Amerikanka je kažnjena već u sledećem gemu kada je Benčićeva napravila brejk, što je bio početak kraja. Igra Amerikanke se totalno raspala, što je Benčićeva iskoristila i sa još jednim brejkom rutinski zatvorila meč.

Za plasman u velikom finale Belinda Benčić će igrati protiv bolje iz duela Hadad Maia/Ribakina.