Fric siguran u Dalasu

Američki teniser Tejlor Fric uspešno je započeo takmičenje na turniru u Dalasu. Fric je u okviru druge runde savladao sunarodnika Džeka Šoka sa 2:0, po setovima 7:6 (7:5) 6:4.

Bio je to prvi me za Frica još od Australijan opena na kojem je dogurao do druge runde, Očekivano, viđena je velika borba, jer Šok ako negde ume da igra onda je to na domaćem tlu.

Podloga u Dalasu je esktremno brza, pa je u skladu sa tim servis bio u prvom planu. U nekoliko navrata Fric je pretio brejk loptama da oduzme servis protivniku, no Šok je pronalazio najbolje udarce i odbijao te napade. Prvi set rešen je tek u taj brejku koji Fric posle velike borbe dobija rezultatom 7:5.

Posle tako napetih i neizvesnih setova onaj koji izgubi po pravilu padne u nastavku. To je bio slučaj sa Šokom koji je samo na kratko spustio gard, ali dovoljno da Fric dođe do brejka. Jedini brejk u meču viđen je u prvom gemu kada Fric konačno koristi svoje prilike i nakon toga bez većih problema čuva svoju prednost do kraja meča.

Fric će u narednoj rundi igrati protiv sunarodnika Markosa Girona.

Manarino – Tomson 6:2 7:6 (7:3)
Izner – Altmajer 6:3 7:6 (7:1)
Giron – Ote 6:4 6:3