četvrtak, 28. mart 2024.

Brazil slavio minimalnu pobedu i zakazao direktan obračun za drugo mesto!

Selekcija Brazila odigrala je meč 2. kola i ovog puta bez primljenog gola i dozvoljenog šuta u okvir svog gola, savladala i drugu selekciju iz grupe, Švajcarsku, rezultatom 1:0. Nismo puno toga videli u prvom delu meča, terenska incijativa Brazila, ali bez gotovo ijedne izgledne šanse, osim pokušaja Vincijusa iz 27. minuta kada je loše zahvatio loptu, a Sommer dobro postvaljen intervenisao. U drugom delu igre, mnogo bolja igra Brazila i najpre poništen gol Vincijusa zbog ofsajd pozicije u kojoj se našao Richarlison, da bi potom u 83. minutu sjajnu kombinaciju Vincijusa završio odličnim udarcem Casemiro i tako doneo pobedu svojoj selekciji, a selekciju Švajcarske poslao na direktan duel sa Srbijom za drugo mesto u grupi.