sreda, 08. maj 2024.

Golgeterski spektakl Gane i Južne Koreje!

Selekcije Gane i Južne Koreje odigrale su danas jako zanimljiv meč u kojem je na kraju bila afrička selekcija rezultatom 3:2. Na poluvremenu je bilo 2:0 za Ganu. Do 24. minuta nije se puno toga dešavalo kada je gužvu u petercu iskoristio Salisu i doveo Ganu u vođstvo, da bi u 34. minutu asistenciju Andre Ayew-a iskoristio Kudus i povećao na 2:0.

Ništa nije nagoveštavalo veliki povratak Korejanaca u drugom delu, ali su to oni uspeli za samo tri minuta, isti igrač Gue-sung Cho postigao je golove u 58. i 61. minutu što je vratilo utakmicu u egal. U 68. fantastični Kudus, postigao je još jedan gol na meču i tako postavio konačnih 2:3, iako je do kraja utakmice bilo puno uzbuđenja pred golom Gane, koje je sjajnim intervencijama sprečavao Ati-Zigi, golman Gane. Po završetku meča, crveni karton dobio je selekor Južne Koreje, Paolo Bento!