sreda, 01. maj 2024.

Britanac diže formu, Nori u finalu Delrej Biča

Britanski teniser Kameron Nori prvi je finalista turnira u Delrej Biču. Nori je u polufinalu savladao domaćge tenisera Tomija Ppola rezultatom 2:0, po setvima 6:3 6:3.

Dosta lakša pobeda za Norija od jučerašnje. Danas je bio bolji u gotovo svim aspektima meča, a umnogome mu je pomogao i sam Pol.

Ključan je bio start meča. Pol je izgledao tromo i usporeno, što je NOri znao da iskoristi brejkom za 2:0. Takvo otvaranje meča je dalo Noriju samopouzdanje koji je imao još nekoliko prilika za dupli brejk, ali na kraju je i taj jedan sa starta seta bio dovoljan.

U drugom setu slična priča. Nori pritiska servis protivnika, a svoje osvaja lako. Ključni detalj drugog seta je peti gem kada Nori pravi brejk. Od tog trenutka otpora nije bilo,a do kraja meča Nori je napravio još jedan brejk za sigurnu pobedu.

Za titulu u Delrej Biču Nori će igrati protiv boljeg iz duela Opelka/Milman.