Bublik bolji od Marija u Njuportu

Kazahstanski teniser Aleksander Bublik napravio je veliko iznenađenje na turniru u Njuportu. Kazahstanac je u četvrtfinalu izbacio Britanca Endija Marija rezultatom 2:0, po setovima 7:5 6:4.

Mari je prema kladionicama i analitičarima bio veliki favorit u ovom duelu, no Bublik se nije mnogo obazirao na to. Bublik je sjajno servirao u prvom setu. Statistika kaže da je osvojio čak 86 % poena posle prvog servisa. Na taj način nije dao ni promil šansi Mariju koji je na kraju prvi i poklekao. Ključni trenutak bio je 11. gem kada je Bublik napravio brejk i na kraju osvojio prvi set.

Drugi set donosi razmenu brejkova na startu seta. Mari je potom u šestom gemu imao brejk šansu da možda prelomi set na svoju korist, ali je nije iskoristio. Ubrzo je stigla kazna u sledećem gemu kada je Bublik napravio brejk i nakon toga priveo meč kraju.
Bublik će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Kubler/Dakvort.