nedelja, 05. maj 2024.

Budućnost je svetla, nova velika titula za Švjontek

Poljska teniserka Iga Švjontek šampionka je WTA turnira u Rimu. Mlada Poljakinja je u velikom finalu savladala Pliškovu rezultatom 2:0, po setovima 6:0 6:0.

Perfektan meč za Igu Švjontek koja je neočekivano lako došla do pobede za svega 48 minuta efektivne igre. Već na samom startu se moglo videti u kom smeru će ići meč, jer je Švjontek meč otvorila brejkom. Pliškova je bila izuzetno nervozna i nikako nije pogađala prvi servis. Na drugi servis Pliškova je bila još gora, jer nije uspela da osvoji nijedan poen iz osam pokušaja. Rezultat prvog seta nije mogao biti drugačiji osim maksimalniih 6:0.

Drugi set donosi sličan scenario. Švjontek pravi brejk za 2:0, a Pliškova u narednom gemu propušta dve šanse da se vrati u set. Nakon toga vidno indisponirana Čehinja nije imala želju da se i dalje nadmeće. Švjontek je to iskoristila i sa još dva brejka došla do maksimalne pobede.