nedelja, 05. maj 2024.

Cicipas na korak od odbrane titule u Monte Karlu

Grčki teniser Stefanos Cicipas drugi je finalista mastersa u Monte Karlu. Cicipas je u drugom polufinalu savladao Nemca Aleksandera Zvereva rezultatom 2:0, po setovima 6:4 6:2 i tako dobio priliku da odbrani titulu koju je osvojio prošle godine.

Neočekivano laka pobeda za Cicipasa. Grk je danas bio dosta bolji igrač i to se svakako odrazilo na rezultat.

U ranoj fazi meča viđena je razmena brejkova. U šestom gemu Cicipas pravi brejk, ali Zverev se vraća na 5:4. Imao je Nemac momentum i priliku da izjednači na 5:5 no u najgorem trenutku e ušao u seriju grešeka i time poklonio gem, a samim tim i set protivniku.

U drugom setu nešto veća borba, ali bilo je evidentno da je Cicipas bolji igrač na terenu. Ključan detalj bio je šesti gem kada je Cicipas napravio brejk i ovog puta sačuvao servis do kraja meča.

Cicipas će u velikom finalu igrati protiv Španca Alehandra Davodioviča Fokine koji je nešto ranije savladao Grigora Dimitrova.