Cicipas siguran u Hamburgu

Grčki teniser Stefanos Cicipas uspešno je započeo takmičenje na turniru u Hamburgu. Drugi nosilac je u okviru druge runde savladao Britanca Danijela Evansa rezultatom 2:0, po setovima 6:3 6:1.

Jako dobar odgovor Cicipasa nakon onih ranih poraza na US Openu i na mastersu u Rimu. Grk je dominirao od prvog pa do poslednjeg poena, a to potvrđuje i ubedljiv rezultat. Cicipas je do brejka došao već u četvrtom gemu koji je na kraju bio dovoljan za osvajanje seta.

U drugom setu je to bilo još ubedljivije, jer je Grk fenomenalno riternira. Evans nije imao rešenje za agresivnu igru protivnika, te je svoj servis izgubio čak tri puta. Na kraju, potpuno zaslužena pobeda Cicipasa koji će u narednoj rundi igrati protiv Urugvajca Pabla Kuevasa.

Rud – Per 6:4 2:0 predaja
Garin – Hanfman 6:2 7:6 (7:3)