Da li ste nekad gledali hokej utakmicu sa 17 golova???

U noći između subote i nedelje odigran je hokejaški meč NHL lige između Detroit Red Wings-a i Toronta Maple Leafs-a. Zabeležen je najefikasniji duel ove sezone na kojem je viđeno čak 17 golova a konačan rezultat je glasio 7:10 za goste iz Toronta.

Gosti iz Toronta su vodili sredinom 2/3 sa 6:1 a golman domaće ekipa Nedeljković je bio zamenjen već nakon 11 minuta igre jer je primio 3 gola. Ni ta izmena nije urodila plodom jer je 2. golman Greiss do 3/3 primio čak 5 golova, da bi se Nedeljković vratio početkom te trećine.

Domaći su blickrigom golova na početku 3/3 i za samo 4 minuta uspeli da se vrate u život na 7:5 (postigli 3 gola). Uzalud je sve to bilo u ovoj totalno ludoj utakmici jer je pri kraju za samo 9 minuta bilo još 5 golova, postigavši konačan rezultat 7:10 u korist Toronta!

U istoriji modernog hokeja NHL lige kao najefikasniji duel dolazi nam iz 85-te kad su Oilersi i Blackhawksi odigrali 12:9!