subota, 27. jul 2024.

Dimitrov iznenadio Ruda u Monte Karlu

Bugarski teniser Grigor Dimitrov plasirao se u četvrtfinale mastersa u Monte Karlu. Dimitrov je u okviru osmine finala savladao Norvežanina Kaspera Ruda rezultatom 2:0, po setovima 6:3 7:5.

Fantastična partija Dimitrova od prvog pa do poslednjeg poena. U potpunosti je nadigrao favorizovanog rivala i zaslužena slavio.

U prvom setu maksimalno je iskoristio loš ritam kod Ruda. Norvežanin je stalno kasnio na udarce, mnogo grešio, a to je dovelo do toga da Dimitrov brzo povede sa 5:1. Do kraja seta Rud je uspeo da se konsoliduje, vrati jedan brejk zaostatka, no grešaka je bilo previše i Dimitrov je poveo sa 1:0.

Drugi set je doneo dosta veću borbu. Rud je počeo da igra, ali Dimitrov nije padao u igri. Naprotiv, svojom sjajnom raznovrsnom igrom nervirao je Ruda. Igralo se gem za gem sve do 12. gema kada je Rud prvo odservirao dve duple greške, a onda sa još dve greške bukvalno poklonio gem protivniku, a samim tim i pobedu.

Dimtrov će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela Hurkač/Ramos.