petak, 26. april 2024.

Đoković preslišao Bedenea, sledi duel sa Švarcmanom

Najbolji srpski teniser Novak Đoković nastavlja se fenomenalnim partijama. Prvi teniser sveta se plasirao u osminu finala Rolan Garosa nakon što je savladao Slovenca Aljaža Bedenea rezultatom 3:0, po setovima 6:3 6:3 6:2.

Bila je to apsolutna dominacija Đokovića u svim segmentima igre. Protivniku nije dao ni promil šanse u svojim servis gemovima, a sa druge strane svoje prilike je koristio gotovo bez greške.

U prvom setu brejk u šestom gemu bio je dovoljan da Đoković sigurno povede sa 1:0. U drugom Djoković je bio jos ubedljiviji, jer je napravio brejkove u trećem i devetom gemu za sigurnih 6:2.

Nije Đoković spuštao gas ni u trećem setu. Bedene je pripretio u prvom gemu kada je imao brejk loptu, ali je nije iskoristio. Nakon toga usledio je još jedan brejk koji je Đokoviću omogucio rutinsko privođenje kraju meča.

Đoković će u osmini finala igrati protiv Argentinca Dijega Švarcmana.