petak, 26. april 2024.

Đoković slomio upornog Ruda i plasirao se u finale Rima

Najbolji srpski teniser Novak Đoković prvi je finalista Mastersa u Rimu. Đoković je do finala došao nakon što je u polufinalu savladao Norvežanina Kaspera Ruda rezultatom 2:0, po setovima 7:5 6:3.

Na prvi pogled rutinska pobeda, ali nije bilo tako. Ponovo je Đoković imao nešto slabiji ulazak u meč, što je Rud znao da iskoristi. Mladi Norvežanin je već u trećem gemu stigao do brejka i potpuno je kontrolisao igru u tom periodu. Sve je išlo na ruku Rudu sve do deseto gema kada je servirao za osvajanje seta. U kritičnom trenutku ruka mu se stegla, te je Đoković napravio brejk. Momentum se u tim trenucima potpuno okrenuo na Đokovićevu stranu, jer je do kraja seta Đoković napravio još jedan brejk za konačnih 7:5 u prvom setu.

Iako je tragično izgubio prvi set Rud nije očajavao. Nastavio je sa upornom igrom i nakon jednog teškog gema na svoj servis na startu drugog seta, Norvežanin je ozbiljno pripretio Đokoviću. Rud je u jednom gemu imao čak tri brejk lopte, ali ih nije iskoristio. Za propuštene šanse je kažnjen u šestom setu kada je Đoković napravio brejk, koji je potpuno prelomio meč. Od tog trenutka igra Ruda se raspala, a Đoković je bez većih problema priveo meč kraju.

Za svoju petu titulu u Rimu Đoković će u ponedeljak igrati protiv boljeg iz duela Švarcman/Šapovalov.