Drugi poraz košarkašica!

Košarkašice Srbije su zabeležile i drugi poraz na Evropskom prvenstvu u Češkoj. Danas su od reprezentativki Srbije bolje bile Francuskinje, koje su slavile rezultatom 73:57. Srbija je na reprezentaciju sa prethodnih prvenstava, ličila samo u prvom poluvremenu, tačnije u prvoj četvrtini, dok je u drugom poluvremenu, a naročito u poslednjoj četvrtini Francuska potpuno slomila Srbiju.

Srbija je ovim porazom sebi dodatno zakomplikovala položaj u grupi C i da bi se plasirala u narednu fazu neophodna je pobeda nad Slovenijom. Zbog mogućeg formiranja trougla u tom slučaju, moraju Sloveniju pobediti što ubedljivije. Sutra je dan pauze i šansa da se Srbija trgne i da u ponedeljak pobedom, nad ni malo naivnom Slovenijom, obezbedi prolaz u nokaut fazu.