petak, 26. april 2024.

Dva priznanja za Lionela Mesija!

Argentinski napadač Lionel Mesi bio je jedan od najzaslužnijih za pobedu Barselone nad Mančester Junajtedom (3:0) čime se španski prvak uspeo plasirati u polufinale Lige Šampiona.

Mesi je u utorak uveče na terenu proveo svih 90 minuta što je uspeo da kruniše sa dva gola, koje je postigao u 16-om i 20-om minutu utakmice.

Zahvaljujući fantastičnoj partiji koju je pružio, 32-godišnji fudbaler je imenovan za najboljeg igrača u Ligi Šampiona ove nedelje. Podsećamo, u užem izboru za igrača kola pored Mesija našli su se Hjong-Min Son, Roberto Firmino i Matijs de Ligt.

Pored toga, Mesijev prvi pogodak na toj utakmici (koji je postigao sa same ivice šesnaesterca) proglašen je za najbolji gol ove nedelje, čime se našao ispred pogotka Rahima Sterlinga, Davida Neresa i njegovog saigrača Filipea Kutinja.

Barselona će se u okviru polufinala najelitnijeg evropskog klupskog takmičenja sastati sa engleskim Liverpulom. Prva utakmica je na programu 1. maja, dok nas revanš očekuje sedam dana kasnije.