nedelja, 28. april 2024.

Edmund zaustavio Kecmanovića u Njujorku

Srpski teniser Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira u finale turnira u Njujorku. Mladi srpski teniser je u polufinalu poražen od Britanca Kajla Edmunda, rezultatom 2:0, po setovima 6:1 6:4.

Meč je trajao svega 73 minuta, a razlog za to je očajna igra Kecmanovića. Srpski teniser je imao velikih problema sa servisom koji je ispustio dva puta u prvom setu. Edmund je veoma lako došao do 5:0, a Kecmanović se do kraja seta samo upisao na semafor.

U drugom setu je viđena mnogo veća borba. Kecmanović je popravio svoju igru, ali nikako nije uspeo da pritisne protivnika. Ključni detalj se dogodio u devetom gemu, kada je Kecmanović imao mali mini pad u igri. Kecmanović je izgubio svoj servis bez dobijenog poena, a Edmundu je preosalo samo da odservira za pobedu i plasman u finale, što je i učinio bez većih problema.

Edmund će u velikom finalu igrati protiv Italijana Andreasa Sepija koji je u drugom polufinalu savladao Džejsona Junga sa 6:3 6:2.