subota, 04. maj 2024.

Feliks nadigrao Rubljova za finale u Roterdamu

Kanadski teniser Feliks Ože Aliasim plasirao u finale turnira u Roterdamu nakon što je savladao Rusa Andreja Rubljova. Posle borbe koja je trajala dva sata i 22 minuta, Feliks je slavio rezultatom 2:1, po setovima 6:7 (5:7) 6:4 6:2.

Feliks je nastavio tamo gde je stao u Australiji. Sjajnom igrom uspeo je da preokrene favorizovanog Rubljova i njegov napredak je evidentan.

U prvom setu brejka nije bilo. Feliks je u tom 12. gemu propustio četiri set lopte i kasnije bio kažnjen kroz taj brejk koji je izgubio rezultatom 7:5.

Rubljov je očekivano u nastavku meča preuzeo inicijativu, ali nije napravio prelomni korak. Ključan detalj meča bio je šesti gem kada je Feliks spasio četiri brejk lopte. Nakon toga situacija na terenu se promenila i Feliks je brekom u devetom gemu došao do izjednačenja.

Od tog trenutka sve je bilo u njegovom znaku, a u trećem setu je lako napravio dva brejka i priveo meč kraju.

Za svoju prvu titulu u karijeri Feliks će igrati protiv Stefanosa Cicipasa.