Vozač Red Bula Maks Ferštapen trijumfovao je na trci za Veliku nagradu Mađarske. To je bila 13. pobeda za aktuelnog šampiona i kako stvari stoje pobeda koja je možda odredila pitanje šampiona.
Ferštapen na letnju pauzu odlazi sa 80 poena prednosti u odnosu na Šarla Leklera i zaista ima lepe šanse da odbrani titulu osvojenu prethodne sezone.
Upitan za njegovo viđenje današnje trke Ferštapen je izjavio sledeće:
„Prvo sam se nadao da ću se približiti mestu na podijumu, ali uslovi na stazi bili su vrlo teški. Međutim, jednostavno smo imali sjajnu strategiju,“ poručio je Ferstapen i nastavio:
„Brzo smo reagovali na promenljive situacije i uvek smo se zaustavljali u boksu u pravo vreme. Čini mi se da smo uspeli da odradimo jako dobre povratne krugove na stazi i na kraju pobedimo – čak i uprkos okretu od 360 stepeni. Luda trka i naravno da mi je drago što smo pobedili.“
Sezona u Formuli 1 nastavlje sa 28. avgusta kada je na programu trka za Veliku nagradu Belgije.



![[PREMIUM] Slavic football 23. Maj](https://www.sportskenovosti.net/wp-content/uploads/2026/05/slavic-football-218x150.webp)
![[PREMIUM] Slavic football 15. Maj](https://www.sportskenovosti.net/wp-content/uploads/2025/07/IMG_1753014651256-e1753087769372-218x150.jpg)
![[PREMIUM] La liga, najava, predlozi za klađenje (Sreda)](https://www.sportskenovosti.net/wp-content/uploads/2026/05/predlozi-najave-la-liga-218x150.webp)
