nedelja, 05. maj 2024.

Forma reprezentativaca SRBIJE pred Svetsko prvenstvo 2018-te!

Nakon plasmana na Svetsko prvenstvo u Rusiju 2018-te godine, počele su ,,rasprave“ kojih bi 23 igrača trebalo da predstavlja Srbiju na tom takmičenju, naše uredništvo rešilo je da svakog vikenda prati formu naših igrača i to podeli sa našim čitaocima, a ukoliko smatrate da neki igrač koji nije na ovoj listi zalužuje tu da se nađe, pišite slobodno u komentarima:

GOLMANI:
  1. Vladimir Stojković ( Partizan) –  branio je svih 90.minuta u meču protiv Radnika iz Surdulice i nije primio gol
  2. Predrag Rajković (Makabi Tel Aviv) – branio svih 90.minutu u pobedi svog tima 2:0 nad Jehudom
  3. Marko Dmitrović ( Eibar) – branio je svih 90.minuta na domaćem terenu protiv ekipe Deportivo La Korunja, a meč je završio bez primljenog gola (0:0)
  4. Aleksandar Jovanović (Arhus) – branio svih 90.minutu na domaćem terenu u porazu svog tima od Lingbija 0:2

ODBRANA:

1. Branislav Ivanović (Zenit) –  odigrao je svih 90.minuta na domaćem terenu gde je njegov tim poražen od Arsenal Tule 0:1
  2. Aleksandar Kolarov (Roma) – odigrao je svih 90.minuta na domaćem terenu gde je njegov tim poražen od Napolija 0:1.
  3. Nikola Maksimović (Napoli) – proveo je ceo meč na klupi, njegov tim slavio je na gostovanju protiv Rome 0:1.
  4. Matija Nastasić (Šalke 04) – nije bio u protokolu za meč koji je njegov tim pobedi protiv Herte na gostovanju 0:2.
  5. Duško Tošić (Bešiktaš) – proveo je svih 90.minuta na terenu u porazu njegovog tima na gostovanju kod ekipe Genčelerbirligi 1:2
  6. Jagoš Vuković (Olimpijakos) – nije bio u protokolu meča, njegov tim pobedio je na gostovanju Panioniosu 3:4.
  7. Antonio Rukavina (Viljareal) – proveo ceo meč na klupi u pobedi njegovog tima nad Đironom 1:2
  8. Nemanja Milunović (BATE) – odigrao je svih 90.minuta na domaćem terenu gde je njegov tim slavio protiv Vitebska 3:1.
  9. Stefan Mitrović (Gent) – odigrao je svih 90.minuta u slavlju njegovog tima protiv Beveran 2:0.
  10. Ivan Obradović (Anderleht) – ušao je u nadokandi vremena 92’minut u slavlju njegovog Anderlehta na gostovanju Mehelenu 3:4.
  11. Uroš Spajić (Anderleht) – nije bio ni u protokolu meča koji je njegov tim slavio protiv Mehelena 3:4.

SREDINA TERENA:

1. Nemanja Matić (Mančester Junajted) – odigrao svih 90.minuta u remiju njegovog tima na gostovnju kod Liverpula 0:0.
  2. Luka Milivojević (Kristal Palas) – odigrao svih 90.minuta u pobedi njegovog tima protiv Čelzija 2:1, za to vreme zaradio žuti karton.
  3. Nemanja Gudelj (Tijanijin Teda) – nije bio u protokolu u meču koji je njegov tim pobedio na gostovanju kod ekipe Šangaj Šenhua.
  4. Dušan Tadić (Sautempton) –  odigrao svih 90.minutu u remiju 2:2 protiv Njukastla.
  5. Filip Kostić ( Hamburger) – ušao u igru u 55.minutu u porazu njegovog tima od Majnca 3:2.
  6. Nemanja Radoja (Selta)- ušao u igru u 80.minutu u slavlju njegovog tima na gostovanju Las Palmasu 2:5.
  7. Mijat Gaćinović (Ajntraht Frankfurt) – odigrao svih 90.minuta u pobedi njegovo tima na gostovanju Hanoveru 1:2, dobio žuti karton
  8. Ljubomir Fejsa (Benfika) – odigrao svih 90.minuta u pobedi njegovog tima na gostovanju Olahanenseu 0:1.
  9. Sergej Milinković Savić (Lacio) – odigrao svih 90.minuta u pobedi njegovo tima na gostovanju kod Juventusa 1:2.
  10. Nemanja Maksimović (Valnsija)- nije bio u protokulu meča koji je njegov tim pobedio na gostovanju Betisu 3:6.
  11. Andrija Živković (Benfika) – nije bio u protkolu meča koji je njegov tim pobedio na gostovanju kod Olahanensea 0:1.

NAPAD:

1.  Aleksandar Mitrović (Njukastl) –  nije bio u protokulu meča koji je njegov tim remizirao na gostovanju Sautemptonu 2:2.
  2.  Aleksandar Prijović (Paok) – odigrao je svih 90.minutu na domaćem terenu u pobedi protiv Lamie 4:0. Postigao je 2 gola!
  3.  Adem Ljajić (Torino) –  odigrao je celu utakmicu u kojoj je njegov tim odigrao nerešeno na gostovanju Kroteoneu 2:2, zabeležio je asistenciju!
  4.  Andrija Pavlović (FC Kopenhagen) – odigrao je 70.minuta u porazu njegovog tima od Odensea na gostovanju 1:0.
  5.  Nikola Stojiljković (Kajserispor) – ušao u igru u 85.minutu protiv Kardemira, njegov tim je poražen 1:0.
  6. Uroš Đurđević (Olimpijakos) – ušao u igru u 75.minutu, a njegov tim je slavio pobedu 3:4 protiv Panioniosa.