Fudbalski susret Davida i Golijata!

Kvalifikacije za ligu šampiona možda ne mogu da pruže najkvalitetniji fudbal za gledanje, ali svakako da su ulozi za ekipe čiji budžet nije veliki, u ovakvim situacijama ogromni. Večeras će se u Bukureštu sastati Steaua i Mančester Siti, a podatak koji može da vas ostavi zaprepašćene jeste da se kompletan tim večerašnjeg domaćina procenjuje na nešto više od 22 miliona funti. Sa druge strane, Pep Gvardiola može da se pohvali, ukoliko je to uopšte i za pohvalu, ekipom koja je vredna nešto više od 500 miliona funti, što je oko 22 puta veća vrednost od ekipe iz Bukurešta. Prosto je čudo u šta se fudbal pretvorio i koliko se vrednost fudbalera izopačila.

Uprkos ovim činjenicama, Laurentiu Reghecampf, trener rumunske ekipe veruje u prolazak dalje. Prolazak dalje odveo bi Steauu u grupnu fazu, a poslednji put su u istoj igrali pre tri godine.

Četrdesetogodišnji trener je izjavio da su videli igru Sitija protiv Sanderlenda, i da postoji mogućnost da će uspeti da ostvare pozitivan rezultat protiv njih. „Iako se suočavamo sa velikom ekipom, čak i sa najboljim trenerom na svetu koji je ostvario fantastične rezultate, ovo je velika prilika za dokazivanje.“ Takođe je izjavio da je veoma uveren da će se Steaua kvalifikovati u grupnu fazu opet, i da imaju jak tim, a utakmica počinje rezultatom 0:0.

Ne osporavam kvalitet Sitija, ali se vrlo dobro zna kakve su ambicije engleskih klubova u Evropi, i pritom, Gvardiola je trener koji je svoju veštinu dokazivao u klubovima koji su veći od Sitija, a da li će uspeti da se izbori sa pritiskom i dođe do pobede večeras, ostaje nam pod znakom pitanja. Jedno je sigurno, u ovakvim utakmicama i autsajderi „grizu“ do poslednjeg minuta, tako da su karte otvorene u narednih 180 minuta, ili čak i više.