Futsal reprezentacija se plasirala na Svetsko prvenstvo!

Futsal reprezentacija Srbije izborila je plasman na Svetsko prvenstvo nakon dvomeča sa Finskom u poslednjoj fazi kvalifikacija.

Posle 9 godina četa Gorana Ivančića ponovo će igrati na Mundijalu, a prošli put smo stigli do četvrtfinala. Svetsko prvenstvo će se igrati u Litvaniji od 12.septembra-03.oktobra 2021. a brojaće ukupno 24 reprezentacije.

Srbija je u prvom meču slavila tesnih 1:0 golom Pršića u 29.minutu. U drugom meču je bilo 5:5 i to je bilo dovoljno da se obezbedi vizu za svetsku smotru futsala.

U drugom meču 3 gola za Srbiju postigao je Jovan Lazarevič, dok su po jedan gol postigli Miloš Stojković i Marko Pršič. Za Finsku je dva gola dao Autio a po jedan Pikarianen,Gronholm i Kitola. Iako su naši gubili 2:1 i 3:2 uspeli su da preokrenu rezultat na 3:4 i posle prave drame u poslednjem minutu ipak ozbezbede povoljan rezultat.

U drugom baraž meču Češka je bila bolja u dvomeču sa Hrvatskom 2:2 i 3:2 i ukupnim rezultatom 5:4 obezbedi plasman na Svetsko prvenstvo.