subota, 27. april 2024.

„Građani“ osvojili Liga Kup

Mančester Siti je stigao do prvog trofeja ove sezone, jer je savladao Aston Vilu u finalu Liga Kupa Engleske. S obzirom na to da je pitanje pobednika prvenstva gotovo rešeno, Sitiju ostaje ova titula kao „utešna“.

Sergio Aguero je „načeo“ mrežu rivala u 20. minutu, a Rodri je duplirao prednost deset minuta kasnije. U 41. minut utakmice Mbwana Samata smanjuje prednost na 2:1, i samim tim postavlja i konačan rezultat. Iako u drugom delu igre golova nije bilo, iznenađenja nije manjkalo. Golmani su bili na vrhuncu zadatka, te su napadači obe ekipe morali da budu zadovoljni odrađenim u 1. delu igre.

Gvardioli ostaje borba u Ligi šampiona, kao i borba za osvajanje FA Kupa, jer, kao što smo i napisali, prvenstvo je, makar gornji deo istog, skoro gotovo.