subota, 04. maj 2024.

HAOS: Finale kupa Rusije i otvaranje stadiona “Fišt“ pretvoreni u opštu tuču!

Danas od 17 časova i 45 minuta na stadionu “Fišt“ u Sočiju imali smo priliku da gledamo finalnu utakmicu Kupa Rusije iz koje je kao šampion izašla ekipa moskovske Lokomotive, savladavši Ural iz Jekaterinburga rezultatom 2:0. Ta utakmica je osim borbe za titulu šampiona imala značaj i zbog plasmana u završnicu kvalifikacija za Ligu Evrope koja po pravilu pripada osvajaču. Sve je to značilo da nas očekuje utakmica puna tenzije, nervoze i bespotrebnih konflikata, ali se to na kraju pretvorilo u nešto mnogo gore.

Naime, igrao se 3. minut zaustavnog vremena kada su Artjom Fidler (vezista i kapiten Urala) i Džeferson Farfan (napadač Lokomotive) ušli u verbalno-fizički duel koji je bio samo uvod u opšti haos. Zbog fizičkih sukoba većih razmera utakmica je zvanično završena u 99. minutu, a tokom tog perioda direktnim crvenim kartonima “nagrađeni“ su Artjom Fidler i Edgar Manučarjan (Ural), odnosno,  Džeferson Farfan i Ari (Lokomotiva). Najraspoloženiji za tuču bio je napadač Lokomotive – Ari koji je u nekim trenucima više ličio na profesionalnog boksera, nego na fudbalera.