ponedeljak, 29. april 2024.

NBA Plejof: Ovaj igrač gotovo uvek prelazio marginu!

U 2h posle ponoći odigraće se drugi meč Plejofa gde će se sastati Boston Celtics i Washington Wizardsi. Boston vodi 1-0 u seriji.

Prvu utakmicu Wizardsi su krenuli dosta furiozno i vodili u prvoj četvrtini sa čak 14 poena razlike. Međutim usledio je odgovor ekipe Brad Stevensa i povreda krilnog centra Makrieff Morrisa koja je kumovala porazu ekipe iz glavnog grada SAD.

Morris je za danas upitan zbog povrede, dok rezervni centar Ian Mahinmi neće nastupiti.

Dosta dobru partiju u prvom meču imao je i poljski centar Marcin Gortat. Za razliku od serije sa Hawskima gde se dosta mučio pod obručem sa Dwight Howardom, u ovoj seriji bi trebao da ima bolje poenterske rezultate.

U prošlom meču je zabeležio 16 poena, dok je kroz sezonu beležio 13, 10, 16 i 4 (samo 12 minuta igrao).