nedelja, 28. april 2024.

Jubilej Čilića za plasman u treću rundu US Opena

Hrvatski teniser Marin Čilić plasirao se u treće kolo US Opena. Iskusni Hrvat je u okviru druge runde savladao Španca Alberta Ramosa sa maksimalnih 3:0, po setovima 6:3 7:6 (7:4) 6:3. Čilić je pobedom nad Ramosom došao do 40. pobede na US Openu, što je više nego pristojan rezultat.

Bila je to dominacija hrvatskog tenisera uz male oscilacije u igri. Za osvajanje prvog seta bio je dovoljan brejk u četvrtom gemu. U drugom setu dosta veća borba i mnogo preokreta. Ponovo je Čilić prvi stigao do brejka u petom gemu, ali Ramos je odgovorio veoma jako sa tri gema u nizu. Ipak, Čilić nije hteo nikakvu dramu te je vratio brejk zaostatka i kasnije kroz taj brejk došao do prednosti od 2:0.

Osvajanje drugog seta je bilo ključno, jer je otpor Ramosa znatno pao. Govor tela španskog tenisera nije nagoveštavao da bi mogao do preokreta i Čilić je toga bio svestsan. Strpljivo je sačekao žute minute protivnika koje su došle u šestom gemu i nakon toga lako priveo meč kraju.

Za plasmana u četvrtu rundu Čilić će igrati protiv Britanca Dana Evansa.