četvrtak, 28. mart 2024.

Juventus osigurao osmu titulu u nizu!

Ekipa Juventusa je ove subote uspela da slavi protiv Fiorentine (2:1) čime je popularna “Stara dama“ i zvanično postala prvak Italije po osmi put u nizu.

Imao je Juventus priliku da titulu osigura i u prošlom kolu, ali je važnost meča protiv Ajaksa u Ligi Šampiona doveo do poraza na gostovanju ekipi Spala, čime je slavlje bar na kratko odgođeno.

Iako je Nikola Milenković ekipu iz Firence uspeo da dovede do vođstva već u 6. minutu, pogodak Aleksa Sandra u 37-om, a zatim i autogol Pecele u 53. minutu doneli su “crno-belima“ osmi trofej u nizu, a ukupno 35. u klupskoj istoriji.

Ekipa iz Torina je u dosadašnjem toku sezone uspela da zabeleži 28 pobeda, 3 remija i samo 2 poraza zbog čega na 5 kola do kraja sezone imaju čak 20 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Napoli.