subota, 20. april 2024.

Kamerun poražen uprkos odličnoj partiji, naročito u prvom poluvremenu!

Selekcija Kameruna doživela je poraz u prvom meču dana od selekcije Švajcarske 1:0, iako je u većem delu meča, a naročito u prvom poluvremenu Kamerun bio rival koji je diktirao tempo igre na terenu.

Prvu šansu na utakmici imao je fudbaler Brentforda – Mbuemo, ali je njegov udarac po sredini gola odbranio Sommer u 10. minutu, da bi na odbijenu loptu natrčao Toko Ekambi i uputio udarac preko gola iz vrlo povoljne pozicije. Pored dobrih napada nije bilo velikih šansi do kraja poluvremena. Početkom drugog dela igre, tj. u 48.minutu ,,hladan tuš“ za igrače i navijače Kameruna, gol momka upravo iz ove zemlje koji nastupa za Švajcarasku, Breel Embolo-a posle asistencije Shaqiri-a, usledio je period igre gde su Švajcarci mogli do još jednog pogotka, ali je Onana u 66. minutu sjajno zaustavio šut Vargasa. Do kraja meča nije bilo većih šansi, osim nekoliko pokušaja udaraca iz daleka, ali bez preterane opasnosti po gol oba tima.