Kecmanović je još zelen, Đoković lako do osmine finala Vimbldona

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u osminu finala Vimbldona. Đoković je u malo srpskom derbiju savladao Miomira Kecmanović sa 3:0, po setovima 6:0 6:3 6:4.

Veoma laka pobeda za Đokovića i pokazatelj da Kecmanović ima još mnogo da uči da bi uopšte mogao da parira onim najjačim igračima.

Veliki protivnik, veliki stadion, sve je to uticalo na igru Kecmanovića. Mladi Srbin je očigledno bio pod velikom tremom što je prouzrokovalo da Đoković za samo 25 minuta osvoji prvi set maksimalnim rezultatom.

U drugom setu se igra Kecmanovića popravila, ali ne dovoljno. Đoković je nastavio maksimalno da pritiska servis protivnika. U dva servis gema je spasio brejk lopte Kecmanović, ali ne i u trećem. U osmom gemu Đoković pravi brejk i rešava drugi set u svoju korist.

Završetak drugog seta je uticao na Kecmanovića i Đoković je to primetio. Momentalno je napao u trećem setu i ranim brejkom rešio sve dileme oko pobednika.

Đoković će u osmini finala igrati protiv Holanđanina Tima Van Rijthovena.