ponedeljak, 29. april 2024.

Kecmanovićeva osveta Fricu za plasman u četvrtfinale Majamija

Srpski teniser Miomir Kecmanović nastavio je sa odličnim igrama na masters turniru u Majamiju i plasirao se četvrtfinale. Kecmanović je u osmini finala savladao Amerikanca Tejlora Frica rezultatom 2:1, po setovima 3:6 6:1 6:4. Bio je to neki vid osvete Kecmanovića, jer je pre samo sedam dana Fric u Indijan Velsu pobedio Kecmanovića.

Prvi set je rešen jednim brejkom koji je u osmom gemu napravio Fric, nakon što su teniseri bili sigurni na svom servisu.

U drugom setu Kecmanović diže nivo igre, posebno na riternu. Počeo je sjajno da čita protivnikov servis, što je dovelo do toga da napravi dva brejka i izjednači na 1:1.

Treći set donosi možda i najveću borbu. Fric je na otvaranju imao maratonski gem u kojem je spašavao višestruke brejk lopte. Propuštene šanse nisu omele Kecmanoviča, naprotiv zaigrao je još jače, a ubrzo je stigao još jedan brejk koji je prelomio meč na njegovu stranu.

Za plasman u polufinale Kecmanović će igrati protiv Španca Karlosa Alkarasa koji je izbaco Stefanosa Cicipasa.