subota, 27. april 2024.

Keln 2: Zverev u novom finalu

Aleksanderu Zverevu očigledno prija atmosfera u Kelnu, jer je obezbedio drugo finale za redom. Nemac je u polufinalu savladao mladu italijansku nadu Janika Sinera, rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (7:3) 6:3.

Ključ za pobedu Zvereva leži u prvom setu. Siner je tu bio bolji igrač na startu meča, jer je imao brejk i vođstvo od 4:1. Ipak, Zverev je uspeo da se vrati na 4:4 i potom ubrzo napravi još jedan brejk. Nakon toga je usledila revija brejkova, a set je na kraju rešen u taj brejku u kom je Zverev bio bolji sa 7:3.

Gubitak seta je svakako uticao na igru Sinera u nastavku. Mladi Italijan je pao na mentalnom planu, što je Zverev znao da iskoristi. Nemac je iskusno sačekao žutu minutu kod protivika, i jednim brejkom rešio sve dileme oko pobednika meča.

Zverev će za drugu titulu u Kelnu igrati protiv boljeg iz duela Švarcman/Ože Aliasim, a ako pobedi Ože Aliasim biće to repriza finala iz prethodne nedelje.