Kirjosu pripao serverski duel

Australijski teniser Nik Kirjos plasirao se u četvrtfinale turnira u Vašingtonu. Kirjos je u okviru osmine finala savladao domaćeg tenisera Rejlija Opelku rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (7:1) 6:2.

(13) ATP Tour on Twitter: „On 🔥! @NickKyrgios takes out Reilly Opelka 7-6 6-2 to advance in Washington! @CitiOpen | #CitiOpen https://t.co/zwWTbBzHxT“ / Twitter

Očekivano tesan meč koji se igrao kroz dva dana. Takav rasplet meča pogodovao je više Kirjosu. U prvom setu serveri su radili fenomenalan posao. Relativno su lako prolazili kroz svoje gemove, te je prvi set rešen u taj brejku koji Kirjos dobija ubedljivo sa 7:1.

U ranoj fazi prvog seta, pri rezultatu 1:1 u gemovima kiša je napravila problem i meč je prekinut. Meč je nastavljen danas i Kirjos je bio mnogo mnogo raspoloženiji. Australijanac je izgledao dosta svežije i maksimalno je iskoristio tromost protivnika. Kirjos je napravio veoma lako dva brejka koja su mu donela i pobedu.

Za plasman u polufinale Kirjos će igrati protiv još jednog domaćeg tenisera, a to će biti Frensis Tiafo.