petak, 17. maj 2024.

Krajinović surovo kažnjen za propuštene prilike

Srpski teniser Filip Krajinović nije uspeo da se plasira četvrtfinale ATP turnira u Štokhlomu. Na njegovom putu se isprečio Kanađanin Feliks Ože Alijasim, koji je slavio rezultatom 2:0, po setovima 6:3 6:4.

Sigurno jedna propuštena šansa za Krajinovića, posebno ako se uzme u obzir tok meča.

Krajinović je imao najbolje moguće otvaranje meča. Srpski teniser je u prvom gemu došao do brejka, no nije uspeo da stečenu prednost i potvrdi. Feliks se momentalno vratio i to je više nego očigledno saseklo Krajinovića, koji je protivniku dopustio da veže četiri vezana gema. Dok se on konsolidovao Feliks je brzo osvajao svoje gemove i priveo prvi set kraju.

Drugi set je imao manje više sličan scenario. Krajinović je prvi imao dve brejk lopte, koje ne koristi, a nakon toga biva kažnjen gubitkom servisa. I nakon toga je Krajinović imao brejk lopte da se vrat u set, ali ni to nije iskoristio. Na kraju, posle toliko propuštenih šansi epilog nije mogao biti drugačiji osim sigurnog poraza.

Feliks će u narednoj rundi igrati protiv Holanđanina Botika Van de Zandšulpa.