Kvonu prvenac u Kazahstanu

Korejski teniser Sonvu Kvon osvojio je titulu u kazahstanskom Nur Sultanu. Kvon je u velikom finalu savladao Australijanca Džejmsa Dakvorta rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (8:6) 6:3 i tako došao do prve titule u karijeri na ATP nivou.

Final je opravdalo očekivanja. Bilo je dosta lepih poena, velike borbe, a pobednika su odlučile sitnice.

U prvom setu servis je bio u prvom planu. Brejka nije bilo i otišlo se u taj brejku. U taj brejku Dakvort je propustio veliku šansu, možda i prelomnu. Imao je prednost od 6:3, ali Kvon je vezao pet poena i preokrenuo set u svoju korist.

I nakon toga, na startu drugog seta Dakvort je došao do brejka, no ni to nije bilo dovoljno. Kvon je momentalno uzvratio ribrejkom i tu su se stvari promenile. Kvon je bio dosta bolji igrač i tu bolju igru je kapitalizovao brejkom u šestom gemu koji mu je na kraju doneo titulu.