četvrtak, 18. april 2024.

Luda završnica sezone MLS-a

Neviđena drama viđena je u okviru finala plej-ofa u Los Anđelesu, gde su posle izvođenja jedanaesteraca fudbaleri iz istoimenog grada pobedili ekipu Filadelfije.

Malo je reći da je viđen spektakl. Najpre je domaćin pobeo u 28. minutu, a gol je postigao Kellyn Acosta. Daniel Gazdag je u 59. minutu smanjio na 1:1, koliko je bilo do 83. minuta, kada je domaćin opet poveo, a u 85. minutu stavljena je tačka na prvih 90 minuta, rezultatom 2:2. Može se reći da je čovek odluke bio Velšanin, Gareth Bale. On je na teren ušao u 97. minutu, njegov tim je primio gol u 124. minutu, ali je on izjednačio u 128. minutu utakmice.

Penal serija pripala je domaćinu, koji je u okviru iste slavio rezultatom 3:0. Podsetimo još jednom, pobednik Zapadne konferencije bio je Los Anđeles, a Istočne je bila Filadelfija.

Ovo je prva titula prvaka države Los Anđelesa, osvojena na, malo je reći, spektakularan način.

Slika: Printscreen (YouTube)