subota, 18. maj 2024.

Malme postao šampion

Za titulu šampiona Švedske imali smo pravu dramu ovoga vikenda. Naime, u poslednjem kolu međuseban duel Malmea i Elfsborga odlučivao je o naslovu prvaka „Allsvenskan“ lige. Malme je morao da pobedi, dok je Elfsborgu odgovarao i remi.

Na kraju, Malme je pred svojim fanovima stigao do minimalne pobede (1:0), golom sa penala u drugom poluvremenu, a strelac je bio – Isak Telin.

Utakmicu su obeležili i incidentni, te je drugo poluvreme kasnilo sat vremena zbog nereda navijača na tribinama i upotrebe pirotenhičkih sredstava.

Na kraju, obe ekipe su imale po 64 boda, ali Malme i bolju gol razliku, te zbog toga i titula prvaka ide njima u ruke.

Za njih je to bila 23-ta šampionska kruna, dok Elfsborg nije uspeo da prekine svoj „post“ koji traje od 2012. godine.