Italijanski teniser Mateo Beretini osvojio je titulu na ATP turniru u Štutgartu. Beretini je u velikom finalu savladao Britanca Endija Marija rezultatom 2:1, po setovima 6:4 5:7 6:3.

Sjajan povratak za Beretinija posle teške operacije šake desne ruke. Finale je odigrao gotovo savršeno i na kraju zasluženo slavio.

Finale je svakako opravdalo svoj epitet, a odlučile su ga sitnice koje su išle na ruku Beretiniju. U prvom setu Beretini je rano stigao do brejka, već u trećem gemu. Mari je potom imao dve šanse da se vrati u set, ali ih nije iskoristio i na kraju bio kažnjen.

Velika borba i u drugom setu. Mari se hrabro borio, držao svoj servis, a onda neočekivano u 12. gemu došao do brejka koji mu automatski donosi set i izjednačenje.

Iako je možda psihološka prednost bila na strani Marija, to se nije videlo na terenu. Naprotiv, Beretini je u prvom gemu došao do brejka i tu prednost sačuvao do kraja meča.