subota, 04. maj 2024.

Masters Madrid: Alkaras kroz iglene uši do treće runde

Španski teniser Karlos Alkaras plasirao se u treću rundu mastersa u Madridu, nakon što je savladao Finca Emila Rosuvorija. Rezultat je bio 2:1, po setovima 2:6 6:4 6:2.

Aktuelni šampion je poprilično držao u nervozi svoje navijače. Mladi Španac je u jednom trenutku bio na kolenima, ali je pronašao način da preokrene ovaj meč. Rosuvori je dominirao u prvom setu, i prvoj polovini drugog. Šanse koje je propustio u drugom setu su ga na kraju koštale pobede. Imao je Finac nekoliko puta priliku za brejk, no Alkaras kao pravi šampion pronalazi način da ih spase. Na kraju, kazna je usledila u sedmom gemu kada je Alkaras napravio brejk i nakon toga izjednačio na 1:1.

U trečem setu igra Rosuvorija se totalno raspala, a Alkaras uz veliku podrsku sa tribina dolazi do dva laka brejka i teške pobede. U narednoj fazi Alkaras će igrati protiv Bugarina Grigora Dimitrova.