Masters Majami: Hsieh iznenadila Osaku

Prva teniserka sveta Naomi Osaka poražena je u trećem kolu turnira u Majamiju od Hsu Vei Hsieh. Rezultat je bio 2:1, po setovima 4:6 7:6 (7:4) 6:3 posle dva sata i dvadeset minuta efektivne igre.

Još jednom se pokazala da je Hsieh nezgodna protivnica pogotovu za igračice iz samog svetskog vrha. Iako je Osaka tokom većeg dela meča vodila Hsieh se ni u jednom trenutku nije predavala. Imala je Osaka servis za pobedu i 30:0 u istom ,ali ni to nije bilo dovoljno za mladu japansku teniserku koja je očigledno u velikoj krizi rezultata. Hsieh je uspela da vrati brejk, i kasnije odvede drugi set u taj brejk koji je dobila sa 7:4.

U trećem setu ponovo Osaka dolazi prva do brejka i vođstva od 2-0, ali neverovatna Hsieh je od narednih sedam gemova osvojila šest i tako napravila veliko iznenađenje.

U narednoj fazi turnira Hsieh će igrati protiv bolje iz duela Voznjacki/Nikolesku.

Garsija – Gerges 6:0 7:5
Kvitova – Vekić 6:4 3:6 6:4
Barti – Stosur 6:0 6:3