utorak, 07. maj 2024.

Medvedev preokretom do četvrtfinala u Parizu

Ruski teniser Danil Medvedev plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Parizu. Medvedev je u osmini finala savladao Amerikanca Sebastijana Kordu, rezultaton 2:1, po setovima 4:6 6:1 6:3.

Na prvi pogled ne tako laka pobeda, ali na kraju potpuno rutinska i očekivana.

Korda je u prvom setu uspeo da odoli i kazni Medvedeva za propuštene šanse. Rus je u dva navrata imao brejk lopte, ali ih nije iskoristio. Za to je kažnjen u devetom gemu kada je Korda napravio brejk i nakon toga rutinski odservirao za 1:0 u setovima.

Ipak, nastavak meča donosi potpuno drugu priču. Medvedev je zaigrao mnogo bolje u onim bitnim poenima. Ovoga puta nije olako propuštao brejk lopte, šta više iskoristio je sve što mu je ponuđeno. Prvi brejk je napravio u drugom gemu, a drugi u šestom gemu za sigurnih 6:1.

Ubedljivo osvajanje drugog seta je dalo dodatno samopouzdanje Medvedevu koji je u čak tri puta oduzeo servis protivniku u trećem setu, i bez problema priveo meč kraju.

Za plasman u polufinale Medvedev će igrati protiv Francuza Uga Gastona.