Medvedev siguran na startu Sinsinatija

Ruski teniser Danil Medvedev uspešno je započeo takmičenje na mastersu u Sinsinatiju. Medvedev je u drugoj rundi savladao Holanđanina Botika Van De Zandšulpa sa 2:0, po setovima 6:4 7:5.

Medvedev je imao loš turnir u Montrealu. Tamo je ispao već u drugoj rundi i ovde mu je potreban dobar rezultat pred US Open gde brani titulu. Danas je odigrao čini se dovoljno dobro. Prvi set je rešen već u prvom gemu kada je Medvedev napravio brejk koji je ispostaviće se bio dovoljan da povede sa 1:0.

U drugom setu viđena je dosta veća borba. Sredinom seta viđena je razmena brejkova. Medvedev je napao, a Botik momentalno uzvratio. Kako je meč odmicao nervoza je bila sve prisutnija. Svaki gem je bio napet i u svakom su viđene brejk lopte. Razlika je što je Medvedev svoju šansu uspeo da iskoristi i brejkom u 11. gemu prelomi meč na svoju stranu.

Rus će u trećoj rundi igrati protiv boljeg uz dula Pol/Šapovalov.

Alkaras – Mekdonald 6:3 6:2
Čilić – Rusuvori 6:4 6:7 (5:7) 7:5
Švarcman – Karacev 7:6 (7:3) 3:6 6:2
Šelton – Sonego 7:6 (7:5) 3:6 7:5
Kirjos – Fokina 7:5 6:4
Fric – Baez 6:1 6:1