subota, 27. april 2024.

NBA najava: LA Lakers vs Miami Heat (2. utakmica)

Utakmica broj 2. velikog NBA Finala igra se od 3:00 posle ponoći. Nakon prve utakmice, Lakersi vode 1-0.

Nakon odličnog starta na utakmici broj 1., Miami Heat je naglo pao i izgubio vođstvo od 13 poena i gubio čak 32 poena na sredini treće četvrtine. Da Heat može da izjednači u seriji, čak i najveći optimisti sumnjaju jer su se desile 2 povrede izuzetno važnih igrača iz startne petorke. Naime, i Goran Dragić i Bam Adebayo su se povredili, i prema sadašnjim informacija teško je da će zaigrati (svega 25% šansi da neko od njih zaigra).

Kendrick Nunn je poenterski sjajno odmenio Dragića pošto je postigao 18 poena za 20 minuta, a da pritom nije imamo značajniju ulogu u prethodnim utakmicama. Nunn možda poenterski može da odmeni slovenačkog igrača, ali repertoar Adebaya će teško odmeniti Kelly Olynyk.

LeBron James je izjavio kako još uvek ništa nije gotovo, ali vrlo je teško prognozirati u kom trenutku će biti i da li će biti blowout.