nedelja, 05. maj 2024.

NBA: Potroši više lopti nego cela druga postava!

(Ok, naslov nam ne potkrepljuje i statisika, ali poenta je najbitnijia).

Od 1:30 u Njujorku će se odigrati meč između Brooklyn Netsa i Washington Wizardsa.

Domaćini su u seriji od 4 poraza, a na njihovu eventualnu pobedu danas dobijate kvotu od 2.95. Na meču se očekuje 212 poena i trebala bi biti jedna od zanimljivijih utakmica.

Igrač zbog kojeg naš članak ima naslov kakav ima, jeste plejmejker gostiju – John Wall.

Wall je nakon povrede odigrao 4 utakmice u kojima je imao zaista katastrofa šut (katastrofa je blaga reč kada čujete komentare da Johna kako su oni najjači na Istoku). Wall je beležio 13 (40% šuta), 15 (31%), 15 (37%) i 18 (33%) poena.

Njegova minutaža bi danas trebala biti oko 33 minuta. Njegova margina u kladionicama nije spala shodno partijama i danas iznosi 19.5.

Smatramo da uz broj šuteva koje uzima, vrlo je realno da prebaci 20 poena u današnjem meču.

Još jedan predlog sa današnjeg meča je igrač Brooklyna – Rondae Hollis Jefferson (12.5) za koga smatramo da je margina za barem poen niža. U jedinom susretu ove sezone postigao je 16 poena protiv Wizardsa za 27 minuta igre.