NBA: „Zver“ večeri 1.3. – „Niko ne može da me zaustavi!“

Sinoćnja „zver“ večeri za 1.3. u NBA je – Isaiah Thomas.

Ekipa Boston Celticsa srušila je šampione u TD Gardenu. Zeleni su porazili Cleveland u jednoj uzbudljivoj utakmici rezultatom 103-99. Da li će Clevelandov glavni konkurent u ovogodišnjem Plejofu biti Boston? Sa oporavljenim Avery Bradleyem mogli bi daleko da doguraju, međutim igre Al Horforda su zabrinjavajuće. Nekadašnji All-Star u poslednjih 5 utakmica beleži 6,8 poena 6,4 skokova, doduše broj asistencija je na dosta višem nivou i iznosi 4,8.

Dok god je Isaiah Thomas zdrav, Boston ne bi trebao da brine za ofanzivu. „Little guy“ je za 35 minuta zabeležio 31 poen uz 5 asistencija. Thomas koji je poznat po efikasnim 4. četvrtinama, imao je samo jedan pogođen šut u poslednjih 12 minuta i to je bila trojka na minut pred kraj kada se lomio rezultat.