subota, 27. april 2024.

NBA: „Zver“ večeri 11.1. (VIDEO)

Sinoćnja „zver“ večeri za 11.1. u NBA je – Isaiah Thomas.

Boston Celticsi su u zanimljivom meču u TD Gardenu porazili Washington Wizardse rezultatom 117-108. Boston se nalazi na 3. mestu Istoka iza Toronto Raptorsa, a ispred Atlante sa 24 pobede i 15 poraza.

Najzaslužniji za trijumf Kelta bio je Isaiah Thomas koji je opet u odsustvu Avery Bradley (ali i bez njega) dominirao na parketu. Za 38 minuta zabeležio je isto toliko poena uz 5 asistencija i 6 skokova. Zanimljivo je da je u 4. četvrtini zabeležio 20 poena, što je učinio 3 put u sezoni. Nijedan igrač u sezoni nije takav scenario imao više od jedanput! Ukupno je postigao 334 poena u 34 utakmice u poslednjim četvrtinama, iza njega je Westbrook sa 327 poena.

Popularni Bleacher Report ga je ocenio kao 11. najboljeg beka u NBA. Izgleda da su ga samo dodatno motivisali da bude bolji.